:: معرفی کنگره


شخصیت حضرت علی بن محمد الباقرعلیهما السلام به سبب سیره تبلیغی و مبارزاتی ایشان، در میان امامزادگان دارای جایگاهی والا است که با مطالعة آن می توان به درسهای آموزنده ای برای جامعه علمی و فرهنگی و نیز نسل های آینده دست یافت.

بزرگمردی که بنا به درخواست مردم کاشان از محضر نورانی امام محمد باقرعلیه السلام به این شهر مهاجرت کرد و هدایت و رهبری آنها را بر عهده گرفت و مأمن وملجأ مردم این منطقه و شهرهای اطراف، مثل قم شد. این امامزاده بزرگوار با ارتباط گرم و روحانی با قشرهای مختلف مردم و سفرهای کوتاه مدت به مناطق مختلف کاشان و دیدار با مردم آن سامان، و احیای نماز جمعه در کاشان توانست در مدت 3 سال به هدایت مردمان آن سامان بپردازد. وی در پایان این دوران با شهادت خویش درستی حرکتش را به اثبات رسانید.

در طول سالیان متمادی پس از شهادت نیز، مرقد مطهرش همچون نگینی درخشان پناهگاه عاشقان اهل بیت و پایگاهی برای جویندگان معارف ناب اسلامی ایفای نقش نموده و منشا خدمات فرهنگی و اجتماعی برای زائران و مجاوران بوده است.

حال اولین کنگره بین المللی این امام زاده واجب التعظیم درصدد است با مشارکت علمی اساتید، محققان و پژوهشگران ، ابعاد مختلفی از سیره و زندگانی و جایگاه بقعه متبرکه ایشان را در تاریخ و تمدن ایران اسلامی بازنمایاند تا چراغی باشد فراروی نسل های آینده.














پوستر همایش

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی و پیاده سازی شده توسط : همایش نگار ( ویرایش 10.0.6)