کسب رتبه برتر توسط آستان حضرت علی بن باقر علیهماالسلام در اولین دوره جشنواره سلاله


ارسال شده در تاریخ :
کسب رتبه برتر توسط آستان حضرت علی بن باقر علیهماالسلام در اولین دوره جشنواره سلاله

آستان مقدس حضرت سلطانعلی بن باقر علیهماالسلام در اولین جشنواره سراسری سلاله موفق به کسب رتبه دوم در بین بقاع متبرکه سطح یک کشور گردید.


آئین اختتامیه نخستین دوره جشنواره سلاله، دیروز هشتم آبان با حضور حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، سیدعزت الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و مسئولان کشوری و لشکری و متولیان و خادمان بقاع متبرکه سراسر کشور در هتل ارم برگزار شد.
حجت الاسلام غلامرضا عادل، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در این مراسم در خصوص برگزاری جشنواره سلاله فرمودند: در کنار برنامه‌ریزی‌هایی که در حوزه بقاع متبرکه صورت می پذیرد، برای اولین بار موضوع جشنواره مطرح شد تا دست اندرکاران بقاع متبرکه دستاوردهای خود را به رقابت بگذارند، زیرا معتقدیم در این روش الگوسازی می شود و برکات مختلف دارد.
رئیس اداره اوقاف و انور خیریه کاشان امروز اعلام داشت بحمدالله منطقه فرهنگی کاشان مفتخر به وجود نازنین و مبارک امامزادگان و عالمان بزرگوار و عظیم الشأنی است که مردم ولایی این منطقه از نور وجود این بزرگواران بهره مند بوده و همواره خدمت در عرصه بقاع متبرکه و امامزادگان را همچون مدالی بر سینه می دانند . 
جشنواره سلاله جشنواره ای بود که در بین بقاع متبرکه سطح کشور توسط سازمان اوقاف و امورخیریه برگزار شد و در این جشنواره عوامل اجرایی بقاع متبرکه ی سطح کشور فعالیت های عمرانی و فرهنگی و مدیریتی و اجتماعی و قرآنی خود را برای اولین‌بار به‌صورت موضوعی و با شرح جزئیات آن را در یک جشنواره به رقابت گذاشتند. این جشنواره با دستور و حمایت ویژه حجت‌الاسلام خاموشی نماینده ولی فقیه و رئیس محترم سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار گردید که بعد از اینکه فراخوان جشنواره در دهه کرامت صورت گرفت با وجود حجم کاری بالا در بقاع متبرکه ، عوامل اجرایی بقاع فعالیت های خود را در این جشنواره ارائه دادند. در سطح کشور حدود ۱۲۶۰ امامزاده در این جشنواره شرکت کردند که در هر استان و شهرستان پس از فرآخوان لازم بقاع متبرکه در جشنواره شرکت و پس از داوری مراحل استانی و کشوری برگزیدگان انتخاب گردیدند.
محمودزاده در ادامه بیان داشت در مرحله استانی آستان مقدس حضرت علی بن امام محمدباقر علیه السلام موفق به کسب رتبه اول در بین بقاع متبرکه سطح یک استان اصفهان و در مرحله کشوری نیز رتبه دوم کشوری بقاع متبرکه سطح کشور به آستان مقدس حضرت علی بن امام محمدباقر علیه السلام تعلق گرفت همچنین رتبه اول نیز به بقعه متبرکه امامزاده عبدالله(ع) شهر ری تعلق گرفته است. 
یادآور می‌شود، بیش از پنج هزار اثر به جشنواره سلاله ارسال شده است. آثار ارائه شده طی یک مرحله در استان‌ها داوری شدند و برگزیدگان استانی به مرحله داوری کشوری راه یافتند و بر اساس برنامه‌‌ریزی انجام شده، هشتم آبان ماه اختتامیه این جشنواره با حضور مسئولان کشوری برگزار شد که از بین هشت هزار بقعه متبرکه سطح کشور، هزار و ۲۰۰ امامزاده در این جشنواره که در قالب سه سطح برگزار شد، شرکت کردند. در سطح یک تقریباً ۲۰۰ بقعه، در سطح دو ۳۴۷ بقعه و مابقی در سطح سه شرکت کردند.
در آیین اختتامیه حاج محمد خیرخواه مدیریت آستان به نمایندگی از مجموعه عوامل آستان تندیس و لوح تقدیرجشنواره را از دست وزیر محترم میراث فرهنگی و ریاست محترم سازمان اوقاف دریافت نمود.جشنواره سلاله به همت و ابتکار معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با هدف معرفی و ارزیابی برنامه ها و دست آوردهای بقاع متبرکه در حوزه های فرهنگی ، اجتماعی، مدیریتی و قرآنی برگزار گردید. این جشنواره در دو مرحله استانی و ملی برگزار شد که پیش از این آستان حضرت علی بن باقر موفق به کسب رتبه اول در سطح بقاع استان اصفهان گردیده و به مرحله فینال راه یافته بود.
دبیرخانه علمی کنگره حضرت علی بن باقر علیهما السلام این موفقت ویژه را به هیئت امنا، مدیریت و خادمان محترم و سختکوش آستان تبریک عرض نموده و از خداوند منان موفقیت و سربلندی همه خدمتگزاران به سلاله نبی مکرم اسلام را مسئلت می نماید.پوستر همایش

ثبت نظرات کاربران

تاييديه : تشخيص عامل غير انساني
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی و پیاده سازی شده توسط : همایش نگار ( ویرایش 10.0.6)